Castigatori 2012

Palmares

Festivalul International de Muzica pentru Copii Volare 2012

Secțiunea creație

    Trofeul secțiunii

    • melodiei CÂNTECUL MEU E UN VIS
    • muzica – Gabriel Băruța
    • text – Meda Horjan
    • interpretă – Pop Georgiana, București

    Locul I

    • melodiei PRIN MUZICĂ SUNT FERICITĂ
    • muzica – Cristian Alivej
    • text – Viorela Filip
    • interpretă – Alucăi Ana-Maria, Tîrgu Neamț

    Locul I

    • melodiei EU VREAU SĂ POT CÂNTA
    • muzica – Cătălina Ciorăscu
    • text – Cătălina Ciorăscu
    • interpretă – Sbîrcea Isabela, Bârlad

    Locul I

    • melodiei DOI PAȘI
    • muzica – Aurel Petru Toma
    • text – Adriana Marchese
    • interpretă – Măriuța Daria, Piatra – Neamț

    Locul II

    • melodiei SIMFONIA FRUMUSEȚII
    • muzica – Cristian Alivej
    • text – Viorela Filip
    • interpretă – Ivan Daria, București

    Locul II

    • melodiei ZÂNA MĂSELUȚĂ
    • muzica – Aurel Petru Toma
    • text – Adriana Marchese
    • interpretă – Stoian Gabriela, Chitila, Ilfov

    Locul III

    • melodiei FIR DE IARBĂ ROMÂNEASCĂ
    • muzica – Cristina Manoliu Săvulescu
    • text – George Popovici
    • interpretă – Stan Brianna, București

    Locul III

    • melodiei CEA MAI FRUMOASĂ ZI
    • muzica – Robert Costin
    • text – Robert Costin
    • interpretă – Herea Karina, București

    Locul III

    • melodiei WELCOME, Mr. CLOWN
    • muzica – Cristian Alivej
    • text – Marian Stere
    • interpretă – Gînju Maria, București

    Mențiune

    • melodiei DISNEYLAND
    • muzica – Cristian Alivej
    • text – Viorela Filip
    • interpretă – Enăchescu Alexandra, Piatra Neamț

Secțiunea interpretare

Trofeul Volare – PETCU ELENA CRISTIANA – București

Grupa de vârstă 6 – 8 ani

    Trofeul secțiunii – Ouatu Gerard Damian, Piatra Neamț

    Locul I

    • Camilleri Ilenia – Malta
    • Anastasiei Elena Denisa – Piatra Neamț
    • Florea Maria Beatrice – Iași

    Locul II

    • Gheorghe Ștefan – Iași
    • Ursache Crista Minola Alessia – Roznov, jud. Neamț
    • Stoleru Ștefania – Daria – Roman

    Locul III

    • Ciubotariu Evelina Cezara – Botoșani
    • Hârlab Liana Maria – Brașov
    • Ciudin Isabela – Piatra Neamț

    Mențiune

    • Ivanov Sabina Elena – Botoșani
    • Olteanu Maria Cristina – București
    • Dumbravă Ioana Gabriela – Botoșani
    • Bîrjovanu Maria Luiza – Roman
    • Waszkiewicz Filioreanu Diana Maria – Iași
    • Sorlea Iulia – Alexandra – Cluj Napoca

    Premiu special

    • Prundu Elena – Alice – Piatra Neamț
    • Cijenschi Ioana – Roman

Grupa de vârstă 9 – 11 ani

    Trofeul secțiunii – Pîrvu Alex-Andrei, Pitești

    Locul I

    • Lixandru Bianca Mihaela – București
    • Falzon Nicole – Malta
    • Pânzaru Miruna Andreea – București

    Locul II

    • Tăbultoc Oana Ștefana – Botoșani
    • Brănișcan Corina – Oradea
    • Popescu Miruna Maria – București
    • Pintilei Eduard Dănuț – Botoșani

    Locul III

    • Pamparău Izabela Andreea – Botoșani
    • Marzavan Vanessa Christina – București
    • Dandu Andreea – Piatra Neamț

    Premiul special al juriului

    • Țigîrlaș Tatiana – Republica Moldova

    Mențiune

    • Kalancea Ana Maria – Ucraina
    • Mureșan Andra Miruna – Cluj Napoca
    • Bancu Diandra Mihaela – Roman
    • Tancu Mara Elena – București
    • Stănciulescu Ana – Măgurele, Ilfov

    Premiu special

    • Mihalache Andra Elena – Botoșani
    • Koryako Vasilisa – Rusia
    • Agavriloaei Daria Ioana – Piatra Neamț

Grupa de vârstă 12 – 15 ani

    Trofeul secțiunii – Panaitescu Andreea, Piatra – Neamt

    Locul I

    • Ivanova Biserova Gabriela – Bulgaria
    • Nusco Antonio – Italia
    • Ionascu Alexandra – Ucraina

    Locul II

    • Cristea Antonius Alexandru – Oradea
    • Buzasi Patrik Laszlo – Oradea
    • Tache Ana Bianca – București

    Locul III

    • Udrea Maria Geanina – Bolintin Vale
    • Horoiu Ilinca Stefana – Turda
    • Cassar Aidan – Malta

    Premiul special al juriului

    • Chiperceanu Corina – Republica Moldova

    Mentiune:

    • Cretu Andrada Luminita
    • Hanuseac Eduard Nicolae
    • Tcaciuc Andrei
    • Ionita Elena Daniela
    • Prisacaru Nicoleta

Premii speciale:

  • Andone Claudia Stefania
  • Tancu Vlad Andrei
  • Prajescu Cristian Stefan

Premiile Eurokids

  • Mihalache Andra Elena
  • Udrea Maria Geanina
  • Chiperceanu Corina

Premiile „ Canta inima”

  • Panaitescu Andreea
  • Pîrvu Alex Andrei
  • Stoleru Daria

Premiile Fevronia

  • Bîrjovanu Luiza
  • Petcu Elena Cristiana
  • Pîrvu Alex Andrei

Premiile Lucky Kids

  • Petcu Elena Cristian
  • Hanuseac Eduard
  • Pîrvu Alex Andrei

Acest articol a fost publicat în 2012, Arhiva. Salvează legătura permanentă.