Rezultate preselectie 2019

Felicitări tuturor participanților înscriși la Ediția de colecție a Festivalul Internațional Volare 2019!

Felicitări profesorilor și părinților în egală măsură!

Menționăm că există concurenți înscriși din Ucraina și Federația Rusă, dar care au nevoie de viza pentru a participa la festival (până la această dată nu au obținut-o), motiv pentru care nu au fost trecuți încă pe listele finaliștilor.

E frumos la Piatra Neamț… și vă așteptăm cu drag!

Categoria 4-7 ani

Nr. Crt. Nume și prenume Vârsta Localitate Titlul melodiei Compozitor/Textier
1.         Laza Anisia-Maria 4 Piatra Neamț Nu mă răsfățați  Cristian Alivej/Marian Stere
2.         Damian Sasha Maria 5 Galați Cumătra Vulpe Constantin Ungureanu/Valeria Ungureanu
3.         Ailincăi Maria-Anastasia 6 Brașov Când la școală am să merg Cristian Alivej
4.         Bostan Timeea Mihaela 6 Galați Fotomodel Mihai Alexandru
5.         Cucoradă Tudor-Petru 6 Piatra Neamț Coșarul Nicolae Maximilian/Puiu Maximilian
6.         Barbara Julia 6 Malta La Giacca Rotta Mario Pagano/ Paola Pitagora
7.         Jurge Cristina Nicoleta 6 Baia Mare Jocul ielelor Claudiu Bulete
8.         Munteanu Andra Elena 6 Bacău În lumea mea Virgil Popescu /  Dumitru Popescu Chiselet 
9.         Țimiraș Anastasia Ilinca 6 Bacău Dumbrava minunată  Marcel Iorga
10.     Bistricianu Elena Elisabeta 7 Tîrgu Neamț Cinema Cristian Alivej/Delia Grosu
11.     Parlafes Daria Andreea 7 Piatra Neamț Prințesa păpușilor Gabriela Nechita/Romeo Cozma
12.     Scripcariu Sav Clara Elena 7 Târgoviște Povestea mea Nicolae Caragea/Meda Horjan
13.     Munteanu Sofia Maria 7 Bacău Lumea basmelor  Virgil Popescu
14.     Vasilachi Maya Christiana 7 Bacău Pentru părinți e cântecul meu  Virgil Popescu
15. Colesnic Mirela 7 Rep. Moldova Mano a mano Katya Martinez

 

Categoria 8 ani

Nr. Crt. Nume și prenume Vârsta Localitate Titlul melodiei Compozitor/Textier
1.         Ailincăi Rebecca-Elena 8 Brașov Păpușile lui Gepetto Andreea Panaitescu/Cristian Alivej
2.         Berea Maria Alexia 8 Piatra Neamț Noul Cearleston Viorel Gavrilă/George Popovici
3.         Chițoiu Alexia-Cătălina 8 Turceni Noi visăm o lume mai bună Cristian Alivej/Viorela Filip
4.         Enache Ionuț-Teodor 8 Broșteni De-ar fi dorul Cornel Fugaru/Eugen Rotaru
5.         Grigoraș Beatrice Gabriela 8 Piatra Neamț Cabaretul poveștilor Sergiu Rudich/Marian Stere
6.         Grigoraș Ionuț Rareș 8 Piatra Neamț Charlot Marcel Iorga
7.         Hote Antonia-Cosmina 8 Baia Mare Vreau să fiu minunea ta Gabriel Băruța
8. Popa Alessia Maria 8 Bacău Eu știu să vă cânt frumos Virgil Popescu
9. Postolică Andrei 8 Piatra Neamț Let me dance Claudiu Bulete
10. Harabadjiu Bianca 8 Rep. Moldova Cine aprinde stele Eleonora Kalasnikova/Rodica Ghilaș
11. Radu Alessia-Ioana 8 Bacău Îngerul meu Valeria Dinu Mișcuția
12. Stan Muraru Mariuca 8 Botoșani Toy Rep. Internațional
13. Samovol Mariia 8 Ucraina Oj, litaie sokolon’ko Ukrainian folk song
14. Sava Delia Maria 8 Bacău Stea printre stele mama mea Claudiu Bulete

 

Categoria 9-10 ani

Nr. Crt. Nume și prenume Vârsta Localitate Titlul melodiei Compozitor/Textier
1.         Cilibiu Tiana-Ecaterina 9 Suceava Million Reasons Lady Gaga
2.         Fluture Maia 9 Galați Flames Sia Furler, David Guetta, Christopher Braide, Giorgio Tuinfort, Marcus van Wattum
3.         Oanța Bianca 9 Rep. Moldova La anii mei Kazibo
4.         Oros Maia 9 Baia Mare Când uitați să mai visați Andrei Tudor/Andreea Andrei
5.         Patriche Anastasia-Ioana 9 Bacău Spune-mi Mhai Alexandru
6.         Pintican Eliza Daria 9 Baia Mare Mama son tanto felice Rep. International
7.         Munteanu Victor 9 Bacău Durli da  Ștefan Bănică Jr
8.         Frunză Adela Ioana 9 Bacău Mama e un înger sau o stea Marius Teicu /  Corina Despot
9.        Iacob Carolina 9 Rep. Moldova Eu cred în Miracol Larisa Ratici
10.  Dobos Antonia-Ariana 9 Bacău Undo Rep. International
11. Lungu Ariana Giulia 9 Bacău În muzică-i credința Claudiu Bulete
12. Anton Larisa Ioana 10 Bacău Evil Like Me Andrew Lippa
13.   Darie Ana Alesia 10 Piatra Neamț Ruga noastră Oana Pușcașu
14. Hote Ștefania-Ioana 10 Baia Mare Ascultă-mi inima Gabriel Băruța
15. Moldovan Victor 10 Cluj-Napoca I’m still standing  Rep. International
16. Milea Giulia Maria 10 Galați Nothing Breaks Like a Heart Mark Ronson/Richard Brothers?
17. Pop Camelia 10 Baia Mare What’s up (4non blondes) Rep. International
18. Rusu Teodora Anamaria 10 Botoșani Îți voi păstra un vis Andrei Tudor/Andreea Andrei

Categoria 11 ani

Nr. Crt. Nume și prenume Vârsta Localitate Titlul melodiei Compozitor/Textier
1.         Banea Daria-Maria 11 com. Jijia, jud. Tulcea Ce noroc Viorel gavrilă/Corina Despot
2.         Beșu Talida-Iustina 11 Piatra Neamț Suflet de copil Edmond Deda
3.         Bobeică Vasile 11 Rep. Moldova Runnin Jonny Coffer, Naughty Boy, Beyoncé, Arrow Benjamin, Carla Marie Williams
4.         Bostan Adina Lavinia 11 Galați This is me Benj Pasek and Justin Paul
5.         Burzo Iulia-Teodora 11 Baia Mare Cred în mine Valeria Mișcuția
6.         Grigoraș Densia Esmeralda 11 Piatra Neamț Copacul Jolt Kerestely/Ovidiu Dumitru
7.         Hîrța Mara Călina 11 Săsar, com. Recea. Maramureș People Help the People Simon Aldred
8.         Ion Teodora Anamaria 11 Baia Mare Wild dances Ruslana Lyzhychko/ Oleksandr Ksenofontov
9.         Luncanu Ariana Maria 11 Bacău Writing ‘s on the wall Sam Smith,James Napier
10.     Matasă Mara-Elena 11 Grumăzești, Jud. Neamț Dorul Vasile Vasilache/Aurelian Andreescu
11.     Voitov Bogdan 11 Rep. Moldova Believer Dan Reynolds, Wayne Sermon, Ben McKee, Daniel Platzman, Robin Fredriksson, Mattias Larsson, Justin Tranter
12.     Necula Teodora-Irene 11 Galați L’italiano Rep. International
13.     Pătrunjel Bogdan-Ionuț 11 Piatra Neamț Jocul Claudiu Bulete
14.     Sîncean Roxana Alexandra 11 Satu Nou de Jos,com. Groși, Jud. Maramureș A million dreams Ben Pasek/ Justin Paul
15.     Susan Daria Casandra 11 Piatra Neamț Oro Dejan Ivanovic/Zeljko Jpksimovic
16.     Tanasa Anamaria Teodora 11 Piatra Neamț Shallow Andrew Wyatt / Anthony Rossomando / Mark Ronson / Stefani Germanotta
17.     Tapalagă Ilinca 11 Bacău Rise like a Phoenix Rep. International
18.     Oproiu Alexandra 11 Vrancea Meraviglia di essere bambino  Nicolae Caragea/ Daniela Doroftei
19.     Afădăroaei David Gabriel 11 Bacău Don’t rain on my parade Michael Ball
20. Cozacenco Maxim-Leonard 11 Rep. Moldova Crujit Dmytro Monatyk
21. Mosondz Vlada 11 Ucraina Jodl Vlada Mosondz/Peter Hinnen, Silvano R.Ramos

Categoria 12 ani

Nr. Crt. Nume și prenume Vârsta Localitate Titlul melodiei Compozitor/Textier
1.         Albu Sofia 12 Rep. Moldova Diamonds Sia Furler, Benjamin Levin, Mikkel S. Eriksen, Tor Erik Hermansen
2.         Anghel Mădălina-Nicole 12 Bacău Empty Chairs At Empty Tables Claude-Michel Schönberg/ Herbert Kretzmer
3.         Cibotariu Karina-Ioana 12 Botoșani Lume, lume din folclor
4.         Clapa Andreea 12 Vaslui Clopote albe, clopote negre George Natsis/Roxana Popescu
5.         Dinu Sabrina 12 Rep. Moldova Skyfall Rep. International
6.         Gherganu Emma-Iona 12 Bacău The girl in 14 G Jeanine Tesori/Dick Scanlan
7.         Urîtu Ligia Elena 12 Iași Hello Adele Laurie Blue Adkins and Greg Kurstin
8.         Gaman Daria Elena 12 Bacău Hero Mariah Carey
9.     Racheriu Teodora 12 Piatra Neamț Viitoare vedeta Marius Țeicu/Aurel Felea
10.     Obreja Elena-Iustina 12 Vânători-Neamț Mi-e dor Cristian Alivej/Marian Stere
11.     Costiuc Raisa-Maria 12 Botoșani Scrisoare catre Dumnezeu Viorela Filip
12. Ursulescu Diana 12 Vaslui New York, New York Rep. International

Categoria 13-14 ani

Nr. Crt. Nume și prenume Vârsta Localitate Titlul melodiei Compozitor/Textier
1.         Ghita Andra Cristina 13 Baia Mare I always remember us this way Lady Gaga
2.         Ionescu Iulia Bianca 13 Slobozia Până când nu te iubeam Anton Pann
3.         Munteanu Alesia-Rozalina 13 Tecuci De-ai fi tu salcie la mal Horia Moculescu/ Puiu Maximilian
4.         Mureșan Patrik 13 Sat. Mocira, Com. Recea, Jud. Maramureș 7 Years Lukas Forchammer, Stefan Forrestk, Morten Ristorp, Morten Pilegaard
5.         Nacu Iulia-Miruna 13 Țăndăreni Ardelean Show Claudiu Bulete
6.         Rusu Eliza Rianna 13 Pașcani Je suis malade Alice Dona/Serge Lama
7.         Manolache Gabriela 13 Vrancea Aleluia Rep. International
8.         Paun Justina 13 Vrancea Hora din Moldova  
9.         Butuc Andreea-Elena 14 Piatra Neamț Jealous Timothy Mckenzie/Josh Kear
10.     Costăchescu Elena-Consuela 14 Iași Malledeta Primavera  
11.     Ghiduruș Andrada Maria 14 Slobozia I dreamed a dream Claude-Michel Schönberg/ Alain Boublil
12.     Ligoțchi Delia 14 Iași Pedepsește-mă dar nu pleca Viorel Gavrilă/Roxana Popescu
13.     Ștefănucă Elena Bianca 14 Piatra Neamț Rug Vasile Șirli/Anca Argesiu

Categoria 15-20 ani

Nr. Crt. Nume și prenume Vârsta Localitate Titlul melodiei Compozitor/Textier
1.         Asavei Karina-Maria 15 Piatra Neamț Creep Albert Hammond/Mike Hazlewood
2.         Bican Teodora-Izabela 15 Bacău You know I’m no good Amy Winehouse
3.         Dan Mădălina Bianca 15 Galați You say Jason Ingram, Paul Mabury, Lauren Daigle
4.         Pintilescu Smaranda 15 Piatra Neamț Altă melodie decât cele afișate deja în concurs  
5.         Stoleru Daria 15 Roman Altă melodie decât cele afișate deja în concurs  
6.         Alucăi Ana-Maria 16 Vânători-Neamț Altă melodie decât cele afișate deja în concurs  
7.         Tasnadi Nora 16 Viișoara, Jud. Cluj Sweet people Olena Kucher, Borys Kukoba, Vadim Lisitsa
8.         Bouros Ionut 16 Vrancea Altă melodie decât cele afișate deja în concurs  
9.         Bellanca Alice 17 Elveția Nothing can stop the run Alex Mastromarino
10.     Filipan-Bora Semsilia-Daciana 17 Oradea Altă melodie decât cele afișate deja în concurs  
11.     Gherman Alexandra 18 Cluj-Napoca Zig Zagga Mihai Ogasanu  &  Loredana
12.     Manea Tudor Grațian 20 Oradea Altă melodie decât cele afișate deja în concurs  

Categoria Grupuri

Nr. Crt. Nume și prenume Localitate Titlul melodiei
1.         Gentle Boys Rep. Moldova Hey, Mamma!
2.         Harabadjiu Bianca, Oanța Bianca, Iacob Carolina Rep. Moldova Vara mea
3.         Picături muzicale Rep. Moldova Toți prinții de pe lume
4.         Voces Galați Duetul vesel
5.         Grupul Angels Vrancea De vrei să știi ce ănseamnî român

Secțiunea Veterani de Volare

Nr. Crt. Nume și prenume Vârsta Localitate Titlul melodiei Compozitor/Textier
1.         Alucăi Ana-Maria 16 Vânători-Neamț Altă melodie decât cele afișate deja în concurs  
2.         Bobeică Selena 12 Târgoviște It don’t mean a thing Duke Ellington/Irving Mills
3.         Darie Ana Alesia 10 Piatra Neamț După noapte vine zi  Aurel Giroveanu/Tudor Mușatescu
4.         Gherganu Emma-Iona 12 Bacău The House of rising sun The Animals
5.         Gherman Alexandra 18 Cluj-Napoca It’s oh so quiet Rep. International
6.         Lică Flaviana 14 Vânători-Neamț Linu-i lin Liviu Stirbu
7.         Matasă Mara-Elena 11 Grumăzești, Jud. Neamț My fair lady Rep. International
8.         Mureșan Patrik 13 Sat. Mocira, Com. Recea, Jud. Maramureș The great pretender Buck Ram, Freddie Mercury
9.         Obreja Elena-Iustina 12 Vânători-Neamț Altă melodie decât cele afișate deja în concurs  
10.     Rusu Eliza Rianna 13 Pașcani Stop Gregg Sutton/Bruce Brody
11.     Susan Daria Casandra 11 Piatra Neamț Constantine, Constantine  
12.     Urîtu Ligia Elena 12 Iași The show must go on Roger Taylor, John Deacon, Brian May, Freddie Mercury
13.     Ursulescu Diana-Maria 12 Vaslui Un peu plus haut, un peu plus loin Jean-Pierre Ferland
Acest articol a fost publicat în 2019. Salvează legătura permanentă.