Rezultate preselectie 2015 Interpretare

Concurenti admisi grupa de varsta 6 – 7 ani, in ordinea varstei concurentilor

Nr. Crt. Nume si prenume Varsta Localitatea de domiciliu Titlul melodiei Compozitor
Textier
1. Manolache Nina Elena 6,8 Bacău Scoala de muzica Marcel Iorga
Marcel Iorga
2. POP CARINA ILINCA 6,8 Cluj Napoca VECHIUL MEU PRIETEN
3. BANCILA – Anganu Maria –ALEXANDRA 7,2 Brașov Micul Album Marcel Iorga
Marcel Iorga
4. Susan Daria-Casandra 7,2 Piatra Neamt SUNT SIC Virgil Popescu
George Popovici
5. TIMOFTE ADELINA MARIA 7,2 Piatra Neamt E minunată muzica MARIUS TEICU
Corina Despot
6. MATASĂ MARA-ELENA 7,4 Tg. Neamț Charlestonul Jolt Kerestely
7. MAN CLARA GABRIELA 7,9 Cluj Napoca ROCK`N ROZ VALERIA DINU
8. Visterniceanu Bogdana Bianca -8 Bălți, Rep. Moldova Hey tu Cătălin Dascălu
9. Bobeica Vasilic 7 Rep. Moldova

Concurenti admisi grupa de varsta 8 ani, in ordinea varstei concurentilor

Nr. Crt. Nume si prenume Varsta Localitatea de domiciliu Titlul melodiei Compozitor
Textier
1. DINU ARIANA RAISA ANDRA 8,1 București Da Doamne Cantec Viorel Gavrila
Eugen Rotaru
2. ONOFREI MAIA DEMETRA 8,1 Iași „Asta-i parerea mea” Virgil Popescu
George Popovici
3. STEFAN MARIA ECATERINA 8,2 București POATE MARIUS TEICU
Corina Despot
4. Băean Amalia Elena 8,4 Iași Vreau sa fiu minunea ta Gabriel Baruta
5. Bobeica Selena Teodora 8,6 Târgoviște LE, LE Mihai Ogasanu
Loredana Groza
6. Custura Stefania-Iustina 8,6 Letea Veche, jud. Bacău O chitara fermecata Marcel Iorga
Marcel Iorga
7. Maia Stefania Malancus 8,7 Iași Ce sa fac ? Gabriela Sauciuc
Marian Stere
8. Cavaleru Elisa Ioana 8,8 Bacău Primavara din suflet Gabriel Baruta
9. Obreja Elena Iustina 8,8 Vanatori, Jud. Neamt Gasca fara nume Virgil Popescu\Text. George Popovici
10. URÎTU LIGIA ELENA 8,8 Iași Cânta și dansează Virgil Popescu,
Oana Sarbu
11. Gaman Daria Elena 8,9 Bacău Hai canta cu mine Marius Teicu
12. LORENA RAMPIN 8,9 Cluj Napoca NU MA CERTA Sergiu Rudich
13. Chetraru Daria Ioana 8,10 Șerbănești, jud. Bacău Vise si minuni Valeria Dinu Miscutia
14. ALDEA ANDREEA LAVINIA 8,10 Piatra Neamt Arlekino
in limba romana
Adaptare Rep international
15. STROE MARIA -9 Brașov ARLECHINO
In limba rusa
Emil Dmitrov
Boris Barkas
16. GHERGANU EMMA-IONA -9 Bacău MERCI STEPHEN BOOKER
AIMEE DUFFY
17. Gatcan Anisia 8,4 R. Moldova

Concurenti admisi grupa de varsta 9 – 10,6 ani, in ordinea varstei concurentilor

Nr. Crt. Nume si prenume Varsta Localitatea de domiciliu Titlul melodiei Compozitor
Textier
1. SCÂRLAT TEODORA 9,2 Piatra Neamț OARE CINE STIE Marius Teicu
Corina Despot
2. ANICULĂESEI SABRINA ȘTEFANIA 9,7 Roman Muzica e ca o fată frumoasă Sergiu Rudich
3. LAZĂR ANA – MARIA 9,7 Piatra Neamț BUNICA MEA DANSEAZĂ ROCK C. Alivej
4. COSTEA DENIS 9,8 ZiZIN, jud. Brașov ȘTRENGARUL Repertoriul Dan Spătaru
5. MAN TEODORA NICOLETA 9,9 Cluj Napoca PRIMUL CER Nicolae Caragia
Grigore Vieru
6. Morar Luca Gabriel 9,11 Suceava Vioara Virgil Popescu
George Popovici
7. URSACHE CRISTA MINOLA -10 Roznov MEREU MĂ RIDIC Laura Stoica
Zoe Alecu
8. MIHUT MARIA-EMILIA 10+ Iași HEI, Hei Marius Țeicu
Corina Despot
9. CĂȘUNEANU ALEXIA IOANA 10,1 Pașcani PADAM PADAM Rep int
10. Sava Alexia Ioana 10,1 Piatra Neamț Apricot Stone Rep int
11. Balaj IULIA 10,2 Satu Mare I have nothing Rep int
12. OLARIU AIDA-ŞTEFANIA 10,3 Botoșani Ale mele vise dragi Gabriel Băruţă
Meda Horjan
13. DAVID POPA PETRU 10,4 Brașov Pentru ea, muzica Gabriel Băruţă
14. GABUR SERENA ELENA 10,4 Piatra Neamț SCRISOARE CĂTRE DUMNEZEU Viorela Filip
15. ISOPESCU ANA 10,4 București COPII SI PARINTI MARCEL IORGA
MONICA COMAN
16. Martina Cutajar 10,1 Malta Let it go Rep int

Concurenti admisi grupa de varsta 10,6 – 11 ani, in ordinea varstei concurentilor

Nr. Crt. Nume si prenume Varsta Localitatea de domiciliu Titlul melodiei Compozitor
Textier
1 IVAN ANA MARIA DARIA 10,7 București I AM A GOOD GIRL Rep int
2 IONESCU ALEXANDRA NICOLETA 10,9 Brașov Hallelujah repertoriul Alexandra Burke
3 IVANOV SABINA-ELENA 10,9 BOTOŞANI Oameni Marius Ţeicu
Ovidiu Dumitru
4 GIURGIUMAN OANA LARISA 10,11 Cluj Napoca NOI COPIII Viorel Gavrila
Corina Despot
5 MARIN COSMINA ANDREEA 10,11 Piatra Neamț SI AZI VOI CÂNTA Claudiu Bulete
6 CIORGODĂ IOANA TEODORA -11 București SHAKE IT OFF Rep int
7 SORLEA IULIA-ALEXANDRA 11,2 Cluj Napoca SOMETHING*S GOT A HOLD ON ME REP Christina Aquilera
8 STANILA SANDRA MARIA 11,5 Brașov RUG VASILE SIRLI
ANCA ARGESIU
9 SÎRGHI TEODORA –SABRINA 11,5 Vaslui Copil si inger Cornel Fugaru
Mirela Fugaru
10 BACILA SIMINA 11,8 Cluj Napoca ZILE DE FOC Claudiu Bulete
11 SOLOMON BIANCA-GABRIELA 11,9 Brașov Intanlire de vis MIHAI VANICA
12 UNGUREANU EDUARD GEORGE 11,9 Brașov Who’s loving you Rep int
13 STOLERU STEFANA DARIA 11,10 Roman GENERATIA FACEBOOK Claudiu Bulete
Liviu Marincea
14 Malai Arina 11 + R. Moldova

Concurenti admisi grupa de varsta 12-13,5 ani, in ordinea varstei concurentilor

Nr. Crt. Nume si prenume Varsta Localitatea de domiciliu Titlul melodiei Compozitor
Textier
1. ARON ANDREEA MARIA 12,1 Cluj Napoca Vacanta exotica Claudiu Bulete
2. Lisa Maria Banyai 12,4 Cluj Napoca Molitva Rep int
3. ISPIR TEO-ELENA 12,7 BOTOŞANI Îmi spune inima Valentin Grigoriu
Luiza Grigoriu
4. NICOARĂ OKROS ANDRADA 12,7 Câmpia Turzii You rise me up Rep int
5. STANILOIU PATRICIA DIANA 12,7 Oradea Clown Emeli Sande
Emeli Sande
6. Marincus Larisa 12,10 Cluj Napoca Fantanile Albastre Horia Moculescu
George Tarnea
7. Popa Alessia Teodora 12,10 Bacău Mama Do Rep int
8. MAN TEREZA MARIA 12,11 Cluj Napoca Let me try rep international
9. ORDEAN (Tanasa) MILENA ANDREEA 12,11 Roman Back to black Amy Winehouse, Mark Ronson
10. Diaconu Andreea Catalina 13+ Bacău Asculta-mi inima G. Baruta
11. Alucai Ana Maria 13+ Tg. Neamț Primul fior Nicolae Caragia
Viorela Filip
12. INDOLEAN SERGIU GABRIEL 13,1 Cluj Napoca Seara de seară Marius Țeicu
Eugen Rotaru
13. Mara Pop 13,1 Cluj Napoca if i were a boy rep international
14. Alexe Bianca Ioana 13,4 Onesti Shup up &drive Rep int
15. MIHALACHE ANDRA-ELENA 13,4 Botoșani Pedepseşte-mă, dar nu pleca Viorel Gavrilă
Corina Despot
16. FILIPAN-BORA SEMSILIA DACIANA 13,5 Oradea Simply the best Rep int
17. Cuschieri Kayley 12,7 MALTA Upside down Rep int

Concurenti admisi grupa de varsta 13, 6 – 14 ani, in ordinea varstei concurentilor

Nr. Crt. Nume si prenume Varsta Localitatea de domiciliu Titlul melodiei Compozitor
Textier
1. Laslau Lorina Giorgia 13,7 Bacău The silence Rep int
2. MUȚ DARIA PETRA 13,7 ORADEA Skinny love Rep int
3. TODIREANU KARINA IOANA 13,8 Iași LYUBOV Rep int
4. BALAN RALUCA 13,10 Botosani Nu se poate trăi fără dragoste George Grigoriu
Romeo Iorgulescu
5. BORBEI GEORGIANA MIHAELA 14,2 Cluj Napoca Alt univers Bogdan Ota
Carmen Bacila
6. GHERMAN ALEXANDRA 14,2 Cluj Napoca ROLLING IN THE DEEP Rep int
7. CHIOREAN VLAD 14,3 Cluj Napoca ALL OF ME Rep int
8. Dima Denisa Luiza 14,3 Popești Leordeni MAMA KNOWS BEST Rep int
9. ILIE GEORGIANA ELENA 14,4 Pașcani CARUSO Rep int
10. URSU RALUCA ELENA 14,4 Botoșani Perdere l”amore Rep int
11. ACHIŢEI BIANCA-GEORGIANA 14,5 BOTOŞANI Spune-mi Cornel Fugaru
Mirela Voiculescu-Fugaru
12. Grigoras Daria Alexia 14,6 Iași Empire rep int
13. MARINCAȘ MONICA LETIȚIA 14,6 Oradea At last Mack Gordon
Harry Warren
14. TABULTOC OANA STEFANA 14,9 Botoșani Malade Alice Dona
Mikhail Gutseriev
15. ZAIM IULIANA 14,10 București EU NU TE-AM UITAT POPESCU ROXANA
16. Daphne Marie Portelli 13,7 MALTA Listen Henry Krieger Scott Cutler, Anne Preven, and Beyoncé Knowles
17. Nicoleta Sirbu 13,11 R. Moldova Iubirile nu mor
18. COURTNEY CAMILLERI 14,6 MALTA THE MOVIE IN MY MIND Claude-Michel Schönberg,
ALAIN BOUBLIL AND RICHARD MALTBY JR
18. Stanislav Tibari 14 R. Moldova Pentru ea Ion Aldea Teodorovici
Grigore Vieru

Concurenti admisi grupa de varsta 15 – 16,2 ani, in ordinea varstei concurentilor

Nr. Crt. Nume si prenume Varsta Localitatea de domiciliu Titlul melodiei Compozitor
Textier
1. BUZASI PATRIK LASZLO 15,4 Oradea WHAT I DID FOR LOVE Rep int
2. Andone Claudia Ștefania 15,7 Piatra Neamț A million voices Rep int
3. Alupoaie Madalina 15,9 Onești I surrender Rep int
4. Isac Astrid Cristiana Daria 15,9 Cluj Napoca L’enfer et moi Amandine Bourgeois
David Salkin
5. Sbîrcea Elena – Isabela -16 Bârlad Mi-e dor Mihai Trăistariu
6. Trus Natalia 15,4 R. Belarus Pamântul meu Rep rusesc
7. Attard Sarah 15,7 Malta Grande Amore Rep int
8. Shauna Fitz 15,8 Malta Sweet dreams Rep int
9. MANEA TUDOR GRAȚIAN 16,2 Oradea If tomorrow never comes Allen Reynolds
Garth Brooks
Kent Blazy
10. Delegatie Ucraina
11. Delegatie Bulgaria

Concurenti admisi grupa de varsta 16,3 – 18 ani, in ordinea varstei concurentilor

Nr. Crt. Nume si prenume Varsta Localitatea de domiciliu Titlul melodiei Compozitor
Textier
1. Balaj Patricia 16,3 Satu Mare Rise like a Phoenix Rep int
2. CRISTEA ALEXANDRU ANTONIUS 16,3 Oradea TU NU VEZI CERUL TUDOR ANDREI
ANDREEA ANDREI
3. IVĂNUŞCĂ DIANA-SVETLANA 16,9 Botoșani Vino, vino Ionel Tudor
Andreea Andrei
4. ARON MARIUS SEBASTIAN 16,10 Cluj Napoca DE DRAGUL TAU Andrei Tudor Andreea Andrei
5. Cozma Andreea – Cosmina 17,11 Botoșani Undo Fredrik Kempe, David Kreuger
6. Gaivas Mădălina 16,5 Bălți, R. Moldova Si tu n’as pas d’amour Lara Fabian
7. Arianna Mallia 16,7 Malta Piece of my heart Rep int
8. Michelle Portelli 16,9 Malta That’s life Dean Kay Kelly Gordon
9. Valeria Luchian 17 R. Moldova
10. Trus Natalia 17 R. Belarus
11. Tsariova Irina 17 Rusia
Acest articol a fost publicat în 2015, Arhiva. Salvează legătura permanentă.