Câştigători 2011

Premiile Volare 2011

Trofeul festivalului  Presiyana Vileva  Dimitrova – 9 ani – Bulgaria

Melodia  ”Povei Vetren” , music – Joseph Tsankov, text-Dimitar Vassilev

Grupa de varsta 6-8 ani

Locul I – Rusu Raluca – 6 ani – Bucuresti

Locul II –  Ivan Ana-Maria Daria- 6 ani, Bucuresti

Locul III – Anastasiei Denisa – 7 ani – Piatra Neamt
– Filipoiu Eleonora – 8 ani – Slobozia, Ialomita

Mentiunea I – Ciudin Izabela, 6 ani, Piatra Neamt

Mentiunea a II-a  –  Popa Alessia- 8 ani, Bacau

Mentiunea a III-a – Gheorghe Stefan- 7 ani, Iasi

Premiul Melody – Herea Carina – 6 ani, Bucuresti
–  Ivanov Anastasia – 6 ani – Bucuresti

Premii speciale –  Andrei Serena – 6 ani, Tg. Neamt
–  Waszkiewicz Filioreanu Diana – 6 ani, Iasi
–  Ursache Crista – 7 ani, Roznov, Neamt
– Sorlea Iulia – 7 ani, Cluj Napoca

Premiul Simpatia – Ivanov Anastasia – 6 ani – Bucuresti

Grupa de varsta 9-11 ani

Locul I – Braga Andreea – 10 ani – Republica Moldova

Locul II – Popistasu Anastasia- 11 ani, Botosani
–  Ursu Raluca – 10 ani, Botosani

Locul III –Chesar Stefania – 10 ani – Bucuresti
– Urtoi Alexia – 9 ani – Iasi

Mentiunea I – Pamparau Izabela, 9 ani, Botosani

Mentiunea a II-a  –  Buzasi Patrik – 11 ani, Oradea

Mentiunea a III-a – Alucai  Ana Maria – 9 ani, Tg Neamt
–  Tanasa Daria – 11 ani, Bacau

Premiul Melody –  Tanasa Daria – 11 ani, Bacau

Premii speciale –  Cord Teodora – 11 ani, Huedin
–  Turtica Beatrice – 11 ani, Piatra Neamt
– Iordache Emanuela – 9 ani, Piatra Neamt

Premii speciale – invitatie Festivalul Eurikids Italia
–   Simionescu Dominique – 9 ani, Sibiu
–   Panzaru Miruna – 9 ani, Bucuresti

Premiul W.A.F.A. –  Braga Andreea – 10 ani – Republica Moldova

Grupa de varsta 12-15 ani

Locul I – Mirela Vileva  Dimitrova – 12 ani – Bulgaria

Locul II – Petruca Ecaterina – 15 ani, Piatra Neamt
–  Pascar Carina – 12 ani, Ucraina

Locul III – Cristea Alexandru – 12 ani – Oradea
– Denis Omelcenco – 12 ani – Polonia

Mentiunea I – Barariu Codruta, 14 ani, Botosani

Mentiunea a II-a  – Xenia Volosanovskaia – 13 ani, Polonia

Mentiunea a III-a – Budisteanu Madalina – 14 ani, Republica Moldova

Premiul Melody –  Sbirce Isabela – 12 ani, Barlad

Premii speciale  –  Pasarin Andra – 14 ani, Iasi
–  Romascanu  Bianca Malina- 13 ani, Bacau

Premii speciale – invitatie Festivalul Eurikids Italia
–   Dan Alexandra Diana – 13 ani, Campia Turzii

Premiul pentru prezenta scenica  –   Bratan Florina – 14 ani, Giurgiu

Premiul Eurokids Italia –   Cristea Alexandru – 12 ani – Oradea

Sectiunea creatie

Locul I – Sa am suflet de copil
Muzica – George Natsis
Text – Carmen Aldea Vlad
Interpreta – Andreea Panaitescu – 12 ani – Piatra Neamt

Ex- eqvo  – Locul II –Nu esti un vis
Muzica – Cristian Alivej
Text – Viorela Filip
Interpreta – Lungu Eliza – 15 ani – Iasi

Locul II – Mi piaciono le favole
Muzica – Cristian Alivej
Text – Viorela Filip
Interpreta – Ginju Maria – 6 ani – Bucuresti

Locul III –Vitezomanul
Muzica – Constantin Ungureanu
Text – George Popovici
Interpret – Petrea Sebastian – 6 ani – Bucuresti

Mentiunea I – Sa dansez…
Muzica si Text – Elena Cesar von Sachse – Germania
Interpreta – Ilinca Horoiu – 12 ani – Turda

Premiu special  –  Steaua viselor
Muzica si Text – Marcel Iorga
Interpreta – Marian Alessia – 9 ani – Piatra Neamt

Premiile Fevronia records

–       Braga Andreea
–       Petruca Ecaterina
–       Filipoiu Eleonora
–       Viorela Stoian – co- prezentatoarea festivalului

Premiile de excelenta pentru trupele coregrafice

–       trupa Arlechino – Palatul Copiilor Cluj Napoca
–       Clubul de dans sportiv Milady Piatra Neamt
–       Clubul Pinochio Piatra Neamt

Acest articol a fost publicat în 2011. Salvează legătura permanentă.