Ordinea intrării în concurs (Competition schedule)

Ordinea intrării în concurs concurenți grupa 6-8 ani – vineri 27.09.2013 ora 16:00
The order of entrance in the competition for the age group 6 – 8 years – Friday at 16:00

Nr. Crt.

Nume si prenume (Last and first name) Localitatea de domiciliu (Hometown) Titlul melodiei (Song title) Compozitor / Textier (Composer / Lyricist) Trupa coregrafică (Choreography group)
1 Manoliu Ana Maria Piatra Neamț O lume colorata M. Iorga Trupa Arlechino
2 Giurcanu Theodor Iași În pași de step Jolt Kerestely / Viorela Filip Trupa Milady
3 Berechet Andreea Mara Constanta Drumul meu Bujor Miscutia / Valeria Miscutia Trupa Arlechino
4 Alexanda Ungureanu Roman O întâmplare cu o floare Sergiu Rudich The Stars 3
5 Ionescu Alexandra Nicoleta Brașov Mai vreau inca povesti Gabriel Baruta / Gabriel Baruta Trupa Arlechino
6 Cijenschi Ioana Roman Nu ma certa Sergiu Rudich / Cristian Dumitriu The Stars
7 Fateeva Anastasia Rusia Eu voi cânta Repertoriu rusesc Trupa Milady
8 Arcalianu Ana Lhea Botosani Zurli-Zburli Virgil Popescu, George Popovici Trupa Arlechino
9 Eliza Talmacel Roman Despre ingeri Walter Dionisie The Stars
10 Cătinean Sonia Cluj Napoca Scufița la mall Gabriel Baruta/ Gabriel Baruta Trupa Arlechino
11 Ciudin Izabela Elena Piatra Neamț Hai cântă cu mine Marius Țeicu / Corina Despot The Stars
12 Cosma Mateea Ioana Bacău Scoala mea Catalin Dascalu / Catalin Dascalu Trupa Arlechino
13 Bîrjovanu Luiza Maria Roman Mofturoasa Sergiu Rudich / Cristian Dumitriu Trupa Arlechino
14 Ivanov Sabina Elena Botoșani Mamă, nu mai sunt o fetiţă Marius Țeicu / Corina Despot The Stars
15 Aldea Andreea Lavinia Piatra Neamț Vine iarași circul Jolt Kerestely / Viorela Filip Trupa Arlechino
16 Ivan Ana Maria Daria București Fluierând pe stradă Vasile Veselovski/Marius Maximilian/Bogdan Caus The Stars
17 Obreja Elena Iustina Vânători Neamț Sunt șic Virgil Popescu /Virgil Popescu Trupa Arlechino
18 Mihuț Maria Emilia Iași Eu sunt scufita rosie Cristian Alivej, Viorela Filip Coregrafie proprie
Cu Giurcanu Theodor
19 Pîntea Alexandra Elena Piatra Neamț Noul charleston Viorel Gavrilă / George Popovici Trupa Arlechino
20 Saad Mariam Republica Adygheea Si kasei Repertoriu R. Adygheea Trupa Arlechino
21 Ursache Crista Minola Roznov, Neamț Și tu ai fost copil Robert Costin /Robert Costin The Stars
22 Nathaniel Attard Malta O surdato inamorato Repertoriu international Trupa Arlechino
23 Prundu Elena Alice Piatra Neamț Îngerul meu Bujor Miscutia/ Valeria Miscutia Coregrafie asigurata de
Clubul Artis

Ordinea intrarii in concurs concurenti grupa de varsta 9-11 ani – vineri27.09.2013 ora 18,30

Nr. Crt. Nume si prenume Localitatea de domiciliu Titlul melodiei Compozitor
Textier
Coregrafie
1 Niakhai Aliaksandra Belarus Ruja kvetka Repertoriu rusesc Trupa Milady
2 Popa Alessia Teodora Bacau Ce noroc Viorel Gavrilă
Corina Despot
Trupa Arlechino
3 Brădoaia Alexia Piatra Neamț Charlot Marcel Iorga Trupa Arlechino
4 Diaconu Andreea Catalina Bacau Cand uitati sa visati Andrei Tudor
Andreea Andrei
Trupa Milady
5 Ștefan Bianca Bucuresti Primul cer N. Caragea
Grigore Vieru
Trupa Arlechino
6 Tincu Ștefana Botoșani Mama Catalin Dascalu Trupa Milady
7 Agavriloaie Daria Ioana Piatra Neamț O poveste in care cred George Natsis
Mirela Fugaru
Trupa Arlechino
8 Kinga Stefania Skiba Polonia Śpiewam i tańczę
Sing and dance
Jaroslaw Piatkowski
Elizabeth Buczyńska
Trupa Milady
9 Berechet Ioana Lucia Constanța Destin – adaptare Jean-Jacques Goldmann/ Celine Dion Trupa The Stars
10 Sorela Iulia Alexandra Cluj Napoca O stea Adaptare dupa Forever and One – Halloween
Sorlea Iulia
Trupa Arlechino
11 Hobincă Bianca Ioana Piatra Neamț Bunica mea danseaza rock Cristian Alivej
Viorela Filip
Trupa The Stars
12 Bârzu Denisa Iași Norocul meu e mama mea N. Caragia
Daniela Doroftei
Trupa Arlechino
13 Stoleru Daria Roman Gasca fără nume Virgil Popescu Trupa The Stars
14 Ciubotariu Evelina Cezara Botoșani Mama Mihai Traistariu
Mihaela Barbu
Trupa Arlechino
15 Dzendiuk Uliana Rusia Bluzul piraților Repertoriu rusesc Trupa Arlechino
16 Laslau Lorina Giorgia Bacau Every Day N. Caragia
Daniela Doroftei
Trupa Milady
17 Cojocariu Maria Cezara Piatra Neamț Harul meu Eugen Ungureanu Trupa Arlechino
18 Handra Sofia – Maria București Mama e un inger sau o stea Marius Țeicu
Corina Despot
Trupa The Stars
19 Pintilei Eduard – Danut Botoșani Casa părintescă Ion Aldea Teodorovici
Dumitru Matcovschi
Trupa Arlechino
20 Dandu Andreea Piatra Neamț Mama Cornel Fugaru Trupa Arlechino
21 Tanasă Milena Andreea Roman Cartierul meu canta rock Laura Stoica Trupa Milady
22 Mihalache Andra – Elena Botoșani Vreau să rămân copil N. Caragia
Daniela Doroftei
Trupa Arlechino
23 Pamparău Isabela Andreea Botoșani Iertare Ion Aldea Teodorovici
Grigore Vieru
Trupa Arlechino
24 Miliena Kurazian Armenia Hayastan Vaan Andreasean/ Armen Simbatean Trupa Arlechino
25 Pinzaru Miruna Bucuresti Dearest heart Gabriel Baruta, Meda Horjan Ivan Alexandra Trupa Arlechino

Ordinea intrarii in concurs – concurenți și melodii creație – sâmbătă 28.09.2013 ora 16.00

Nr. Crt. Nume si prenume varsta localitatea Titlul melodiei Compozitor
Textier
Coregrafie
1 Nicoară Okros Andrada 10 ani Câmpia Turzii Mamei cu drag Dumitru Lupu
Ioan Gherman
Trupa The Stars
2 Alucăi Ana- Maria 11 ani Tg. Neamț Domanda îmbarazzante-
Intrebare jenantă
Aurel Petru Toma
Adriana Marchese
Trupa Arlechino
3 Raluca Petre 8 ani Targoviste As vrea sa zbor Viorica Mihalache
Victor Mihalache
Trupa The Stars
4 Andone Claudia Stefania 13 ani Piatra Neamț Adolescenta mea Cristian Alivej
Viorela Filip
Trupa The Stars
5 Sbîrcea Elena – Isabela 14 ani Barlad Muzica e viața mea Catalina Ciorascu
Catalina Ciorascu
Trupa Milady
6 Agafitei Mihaela 11 ani Piatra Neamț Reteta bunicii Aurel Petru Toma
Adriana Marchese
Trupa The Stars
7 Macoviciuc Laura 15 ani Dorohoi Parintii noștri Alexandru Neș
Sorin Poclitaru
Trupa Milady
8 Herea Karina – Alexia 8 ani Bucuresti Balla Balla Signorina –
Petrece cu mine
Cristian Alivej
Sandra Herea
Trupa Arlechino
9 Alexe Raluca Elena 11 ani Piatra Neamț Paradis promis Radu Mihalache
Victor Mihalache
Trupa Arlechino
10 Nicoară Okros Andrada 10 ani Campia Turzii Vis împlinit Dumitru Lupu
Ioan Gherman
Trupa The Stars
11 Panaitescu Andreea 14 ani Piatra Neamț First love Sergiu Rudich
Sergiu Rudich
Trupa The Stars
12 Corina Brănișcan 10 ani Oradea Ruga mea divină N. Caragia
Meda Horjan
Trupa Arlechino

Ordinea intrarii in concurs concurenti grupa 12-14 ani- sâmbătă28.09.2013 ora 17,00

Nr. Crt. Nume si prenume Localitatea de domiciliu Titlul melodiei Compozitor
Textier
Coregrafie
1 Andrei Andreea Tg. Neamț Cum pot sa uit vreodata Cristian Alivej
Viorela Filip
Trupa The Stars
2 Ștefan Alexandra Bucuresti Copil si inger Cornel Fugaru
Mirela Fugaru
Trupa Arlechino
3 Bratosin Andreea Popești, Vrancea Mai frumoasa Laura Stoica Trupa Milady
4 Pița Ana Maria Roman Nu poti cumpara cu bani dragostea mea Sergiu Rudichi
Cristi Dumitriu
Trupa The Stars
5 Mitu Alexandra Elena București Noi copii Viorel Gavrilă
Corina Despot
Trupa Arlechino
6 Ilie Paula Alexandra Piatra Neamț Mai stai George Natsis
Mirela Fugaru
Trupa The Stars
7 Kateryna Siergieieva Ucraina Shukay Repertoriu international Trupa Arlechino
8 Ivănușcă Diana Svetlana Botoșani Nicio stea Nicu Damalan
Laura Stoica
Trupa The Stars
9 Cristea Alexandru Antonius Oradea Fântânile Albastre Horia Moculescu
George Țărnea
Trupa Arlechino
10 Udrea Maria Malu Spart, Giurgiu One moment in time – adaptare Repertoriu international Trupa Milady
11 Tereshkina Anastasia Republica Adygheea Steaua Repertoriu R. Adygheea Trupa Arlechino
12 Pop Georgiana București Muzica e viata mea N. Caragia
Daniela Doroftei
Trupa The Stars
13 Tăbultoc Oana-Ștefana Botoșani Liubovi pahojaea na son Repertoriu Alla Pugaciova Trupa Arlechino
14 Buzași Patrik Laszlo Oradea Secretul meu Nicolae Caragia
Meda Horjan
Trupa Milady
15 Diana Michaela Formosa Malta I have nothing Repertoriu international Trupa Arlechino

Ordinea intrării în concurs concurenți grupa de vârstă 15-18 ani – sâmbătă 28.09.2013 ora 18:00
The order of entrance in the competition for the age group 15 – 18 years – saturday 28.09.2013 at 18:00

Nr. Crt. Nume si prenume Localitatea de domiciliu Titlul melodiei Compozitor
Textier
Coregrafie
1 Cacciapuoti Vittoria Italia Almeno tu nell universo Repertoriu italian Trupa Arlechino
2 Buză Ioana Miruna Botoșani Fallin – adaptare Alicia Keys Trupa Milady
3 Liana Jdanova Ucraina Vershe Repertoriu ucrainian Trupa Arlechino
4 Timofte Eliza Tg. Neamț Prin ochii tai pot visa Cristian Faur/Dana Dorian Trupa The Stars
5 Odinkina Alexandra Rusia   Repertoriu rusesc Trupa Arlechino
6 Moldovan Ioana Nadia Cluj Napoca Vreau sa te uit George Grigoriu
Roxana Popescu
Trupa Arlechino
7 Sava Bianca Piatra Neamț Here I am – adaptare Rep international
Adaptare Bianca Sava
Trupa Milady
8 Garagali Elizaveta Republica Adygheea Hei! Repertoriu rusesc Trupa Arlechino
9 Ichim Ana – Maria Focșani Iarta Ion Cristinoiu
Roxana Popescu
Trupa The Stars
10 Evelina Malanca Republica Moldova Amurg de toamna Ion Aldea Teodorovici
Dumitru Matcovschi
Trupa Arlechino
11 Pavlenko Aliona Republica Adygheea Simply The Best Repertoriu international Trupa Milady
12 Tudor Sebastian Gabriel Roman Prima zi fără tine Sergiu Rudichi
Andreea Andrei
Trupa Arlechino
13 Viktoria Peneva Penkova Bulgaria Hamatum Em Sirusho Trupa Milady
14 Manolache Theodora Iași Cancao do mar
– adaptare
Frederico de Brito/ Ferrer Trindade Trupa Arlechino
Acest articol a fost publicat în 2013, Arhiva. Salvează legătura permanentă.