Buletin de Volare

Felicitări finaliștilor prezenți fizic, profesorilor, părinților și compozitorilor care anul acesta vor participa în cadrul Festivalului Internațional de Muzică Volare, ediția a XIV-a. Mult succes și vă așteptăm cu drag!

Nr. Crt.

Numele si prenume

Localitatea

Vârsta

Titlul Melodiei

Compozitor si textier

1)     

Sofia Ghenoiu

Baia Mare

4.00

Rock de pluș

Maria Ene /Maria Ene

2)     

Alina Hendre

Baia Mare

4.00

Coco Roco

Gabriela Sauciuc Cicone /Marian Stere

3)     

Ștefania-Maria Ciceu

BAIA-MARE

6.00

CASTELUL FERMECAT

Gabriel Baruta /Gabriel Baruta

4)     

Anastasia Ursu

Roman

6.00

Belle si bestia

 

Nr. Crt.

Numele si prenume

Localitatea

Vârsta

Titlul Melodiei

Compozitor si textier

1)     

Cosmina Maria  Chiru

Botosani

7.00

Cea mai frumoasa stea

Cristian Faur  /Roxana Popescu

2)     

Alexandru Ioan Dumitriu

Suceava

7.00

Cosarul

Nicolae Kirculescu /Puiu Maximilian

3)     

Antonia  Ghita

Fărcașa

7.00

Dă Doamne cantec

Laura Stoica /Viorel Gavrila

4)     

Stefania Maria Ghiurco

BAIA MARE

8.00

CAND ESTI COPIL

Caragea Nicolae

5)     

Carol Andrei Ieremciuc

Botoșani

8.00

Ridica -voi ochii

Necunoscut 

6)     

Anastasia-Patricia Lungu

IASI

8.00

ACASA

Irina Rimes

7)     

Gabriela Nicolescu

Bucuresti

8.00

Solamente una vez

Augustin Lara

8)     

Sara Sarbu

Iasi

8.00

De-ar fi dorul

Cornel Fugaru /Eugen Rotaru

9)     

Alin Florin Cadar

Tăuții Măgherăuș

9.00

Confesiune

Smiley 

10)  

Ecaterina Dragoi

Chișinău

9.00

Vise si minuni

 

 

Nr. Crt.

Numele si prenume

Localitatea

Vârsta

Titlul Melodiei

Compozitor si textier

1)     

Sofia Teodora Bălan

Bucuresti

10.00

Felicità

Al Bano & Romina Power /Al Bano & Romina Power

2)     

Antonia Ciofu

Bacau

10.00

Inimă nu fii de piatră

 

3)     

Amalia Costin

Baia Mare

10.00

Scrisoare catre Dumnezeu

Viorela Filip

4)     

Ema Natalia Hăpăianu

Suceava

10.00

Luță

Gelu Solomonescu  /Mihai Maximilian

5)     

Maria-Sarah Mikloș

Baia Mare

10.00

It’s my time

Andrew Lloyd Webber /Andrew Lloyd Webber / Diane Warren

6)     

Giulia Maria Pop

Baia Mare

10.00

Suflet drag

Gabriel Baruță /Meda Horjan

Nr. Crt.

Numele si prenume

Localitatea

Vârsta

Titlul Melodiei

Compozitor si textier

1)     

Alessia Maria  Bindiac

Baia Mare

11.00

Hora din Moldova

Nelly Ciobanu

2)     

Andreea Casiana Cajvan

Suceava

11.00

Valuri Mari

Denis Roabeș

3)     

Teodora Andreea Luncanu

Iasi

11.00

Danseaza, danseaza

 

4)     

Valentina Nicolescu

Bucuresti

11.00

Milord

Marguerite Monnot /Georges Moustaki

5)     

Carla-Patricia Samson

Bacau

11.00

Fly me to the moon

 

6)     

Eliza Andreea Spiridon

Iasi

11.00

Cartietul canta rock

Laura Stoica

7)     

Antonia Elena  Zberchea

Iasi

11.00

Mai Stai

Elena Ionița  /Elena Ionita

 

Nr. Crt.

Numele si prenume

Localitatea

Vârsta

Titlul Melodiei

Compozitor si textier

1)     

Paula Mariana Balaj

Lucacesti, Comuna Miresu Mare

12.00

Stand Up

Will Wells Si Gabe Fox-Peck /Cynthia Erivo Si Joshuah Brian Campbell

2)     

Larisa Nicola  Pop

Baia Mare

12.00

Love In The Dark

Adele /Samuel Ronald Dixon,Adele Laurie Adkins

3)     

Elena Tofan

Piatra-Neamî

12.00

Undo

 

4)     

Maria Andreicuț

Baia Mare

13.00

I See Red

 

5)     

Tiana Ecaterina Cilibiu

Botoșani

13.00

Think

Aretha Franklin /Ted White

6)     

Andreea Camelia Mîrzac

Galați

13.00

Lume, Lume

Prelucrare Folclor /

7)     

Alessia Ioana  Parasca

Gura Humorului

13.00

De-Ai Fi Tu Salcie La Mal

 

8)     

Eliza Daria Pintican

Baia Mare

13.00

The House Of The Rising Sun

Haley Reinhart /Repertoriu International

9)     

Daria Gabriela Pop

Baia Mare

13.00

Doina, Dor Nemarginit

Marian Starcea /Radmila Popovici

10)  

Anastasia Popa

Baia Mare

13.00

Grande Amore

Ciro Esposito /Francesco Boccia

 

Nr. Crt.

Numele si prenume

Localitatea

Vârsta

Titlul Melodiei

Compozitor si textier

1)     

Amelia Brînza

Chișinău

14.00

Moldova Mea

Natalia Gordienko /Natalia Gordienko

2)     

Dina Camenșcic

Chișinău

14.00

 Dorul

Doina Sulac /Doina Sulac

3)     

Mihaela Maria Firisar

Seini

14.00

Cabaret

Repertoriu International /Repertoriu International

4)     

Ștefania-Ioana  Hote

Baia Mare

14.00

A Million Voices

Katrina Noorbergen / Leonid Gutkin / Gabriel Alares / Vladimir Matetsky / Joakim Carl Bjornberg

5)     

Anemona Andreea Lazar

București

14.00

J’taime

Rick Allison /Rick Allison

6)     

Delia Ulici

Baia Mare

14.00

Not About Angels

Birdy /Birdy

 

Nr. Crt.

Numele si prenume

Localitatea

Vârsta

Titlul Melodiei

Compozitor si textier

1)      

Iulia Teodora Burzo

Baia Mare

15.00

The Show Must Go On

Queen

2)      

Mara-Elena Matasă

Grumăzești, Neamț

15.00

Hei, Hai Vino

Laura Stoica

3)      

Anamaria Teodora Tanasă

Piatra Neamț

15.00

După Noapte Vine Zi

Aurel Giroveanu /Tudor Mușatescu

4)      

Roxana Ioana Ursache

Iași

15.00

Never Enough

Justin Paul /Justin Paul

5)      

Mara Stefania Popov

Baia Mare

15.00

Bohemian Raphsody

Queen

6)      

Alexandra Andone

Iași

16.00

Purple Rain

 

7)      

Andreea Clapa

Vaslui

16.00

Lie Ciocârlie

Maria Lătărețu

8)      

Ana-Maria Bordian

Chișinău, Republica Moldova

17.00

Ciresele Amare

 

9)      

Ștefania Madalina Amarandei

Iași

18.00

Dulcea și tandra mea fiară

Paula Seling

 

Scroll to Top