Winners 2010

The Festival Trophy – Yordanova  Yva Iulianova – Bulgaria

Age Group 6-8 years

First place: Ivan Ştefan Adrian – Braşov, România

Second place: Bahrin  Daria – Iaşi, România

Third place: Dimitrova Presiyana Vileva – Bulgaria

Mentions: – Filipoiu Eleonora Maria – Slobozia, Ialomiţa, România

– Antonia Tohătan – Baia Mare, România

Award for stage presence with plaquetteAndreea Maria Alexandru Palade – Piatra- Neamţ, România

Age Group 9-11 years

First place: Shania Kathapurmall – Mauritius

Second place: Dimitrova  Mirela  Vileva – Bulgaria

Third place:Mangata Isidora – Piatra – Neamţ, România

Mentions: – Ştefan Atîrgoviţoae – Iaşi, România

– Raluca Bogdănescu  –  Oneşti, România

Sympathy award – Ilinca Ştefana Horoiu – Turda, România

Age Group 12-15 years

First place: Teodora Manolache – Iaşi, România

Second place: Milad Fatouleh – Palestina, România

Third place: Florin Bratan – Giurgiu, România

Mentions: – Siddi  Benedetta Virgilia – Sardegna, Italy

DI GIOIA Michele – Italia

Award for best orchestration with plaquette –  Andreea Iulia Constandin – Constanţa

Award for best voiceBianca Sava – Piatra – Neamţ, România

Melody Awards

– offered by composer Cristian Alivej – a medal and a song from www.cristianalivej.ro

– David  Dimonu – Bucureşti, România

Adriana Ciobanu – Piatra Neamț, România

– Ilinca Stefana Horoiu – Turda, România

Fevronia Records Awards

– a song in first audition offered by mister Aurel Toma

– Daria Bahrin – Iaşi, România

– Larisa Giurgiu – Cluj Napoca, România

– Siddi Virgilia – Sardegna, Italia

Awards for creative work

First place: Milad Fatouleh – Palestina – NON HO PIÙ TE – Enrico Giacco, Nikola Tsesmelis – Alberto Flavio Fulgoni

Second place: Vera Verneş – Turda – Cerul meu albastruCristian Alivej, Ioan Gherman

Third place: Andreea Maria Alexandru PaladeMama, canto per te – Cătălin Dascălu

Award for best lyrics with plaquette – Denisa Maria Cioata – Cei 4 bunici – Dan Dimitriu, Carmen Aldea Vlad.

WAFA Awards

–   Dana Burcheri – Switzerland

–   Ingrid Oana Irimia – Iasi, România

Special awards:

Dana Burcheri – Switzerland

– Barzu Daria Alexandra – Iaşi, România

– Olteanu Carina Elena – Bucureşti, România

– David Dimonu – Bucureşti, România

– Sbîrcea Isabela – Bîrlad, România

– Vera Verneş – Turda, România

– Ciobanu Adriana – Piatra – Neamţ, România

– Giurgiu Larisa – Cluj Napoca, România

– Irimia Oana Ingrid – Iaşi, România

Ioana Moldovan – Cluj Napoca, România

Baby Talent Award

Irimia Oana Ingrid – Iaşi, România

Acest articol a fost publicat în 2010, Archive. Salvează legătura permanentă.