Selection Results – Romanian Contestants 2010

SELECTION RESULTS   AGE INTERVAL  6-8 years

– Romanian Contestants –

– Admitted contestants are ordered by age –

Name Age City Song selected by the jury Music Lyrics
Dimonu  David 6 years București Bunicul Virgil Popescu George Popovici
Bârzu  Daria Alexandra 6 years Iași Bobocelul Chery Tomis Tache Carmen Aldea Vlad
Ivan Adrian Ștefan 6 years Brașov Magicianul Virgil Popescu Ioan Munteanu
Palade – Alexandru Andreea Maria 7 ani Piatra Neamț Mama, canto per te PRIMĂ  AUDIȚIE Cătălin Dascălu Cătălin Dascălu
Bahrin Daria 7 years Iași Vine iarăși circul Jolt Kerestely Viorela  Filip
Filipoiu Eleonora Maria 7 years Slobozia, Ialomița Noi visăm o lume mai bună Cristian Alivej Viorela Filip
Colomei Irina Cornelia 7 years Brașov Sunt  șic Virgil Popescu George Popovici
Tohătan Antonia 8 years Baia Mare Scufy cea modernă Marcel Iorga Monica Coman
Olteanu Carina Elena 8 years București Parcă  plutesc Sorin Rădulescu Sorin Rădulescu


SELECTION RESULTS AGE INTERVAL  9-11 YEARS

– Romanian Contestants –

Admitted contestants are ordered by age –

Name Age City Song selected by jury Music Lyrics
Mângâță Isidora 9 years Piatra Neamț Lumea mea e muzica Marius Țeicu Adina Chivulescu
Atârgovitoae  Ștefan Cristian 9 years Iași Primo  cielo Nicolae Caragea Grigore Vieru
Ciobanu Adriana 10 years Piatra Neamț În muzică-i credința mea Claudiu Bulete Claudiu Bulete
Giurgiu Larisa Roxana 10 years Cluj – Napoca Un gând curat Gabriel Băruța Gabriel Băruța
Verneș Vera Renata 11 years Turda, Cluj Cerul meu albastru PRIMĂ AUDIȚIE Cristian Alivej Ioan Gherman
Horoiu Ștefana Ilinca 11 years Turda, Cluj Fragilă ca un puf de papadie Cristian Alivej Viorela Filip
Rucsanda Ioana Alexandra 11 years Brașov O poveste în care cred George Natsis Mirela Fugaru
Sbîrcea Elena Isabela 11 years Bârlad, Vaslui Cântec pentru bunica George Natsis Mirela Fugaru
Bogdănescu Raluca 11 years Onești, Bacău Primul cer Nicolae Caragea Grigore Vieru

SELECTION RESULTS AGE INTERVAL 12-15 YEARS

– Romanian Contestants –

– Admitted contestants are ordered by age

Name Age City Song selected by jury Music Lyrics
Irimia Ingrid – Oana 12 years Iași Poarta către vis George Natsis Mirela  Fugaru
Constandin  Andreea Iulia 12 years Techirghiol, Constanța Ca o minune e un copil George Natsis Mirela  Fugaru
Cioată  Denisa Maria 13 years Piatra Neamț Cei 4 bunici – PRIMĂ AUDIȚIE Dan Dimitriu Carmen Aldea Vlad
Brătan Florina 13 years Giurgiu If you go away Cornel Fugaru Mirela Fugaru
Manolache Theodora 14 years Iași Mai  stai! George Natsis Mirela Fugaru

Moldovan Ioana 15 years Cluj O viață întreagă Marius Țeicu Viorela Filip

Sava Bianca 15 years Piatra Neamț De ce am vorbi…? PRIMĂ  AUDIȚIE Claudiu Bulete Claudiu Bulete

Acest articol a fost publicat în 2010, Archive. Salvează legătura permanentă.