Arhiva categoriei: 2010

Selection Results – Romanian Contestants 2010

SELECTION RESULTS   AGE INTERVAL  6-8 years – Romanian Contestants – – Admitted contestants are ordered by age – Name Age City Song selected by the jury Music Lyrics Dimonu  David 6 years București Bunicul Virgil Popescu George Popovici Bârzu  … Continuarea

Publicat în 2010, Archive | Comentariile sunt închise pentru Selection Results – Romanian Contestants 2010

Partners 2010

Misericordia di Pistoia Italia County Council Neamț TVR Iași Radio Iași Socio-Cultural Center Sfântul Paisie from Neamț More photos House of Culture Ion Creangă from Târgu Neamț, Neamț County  

Publicat în 2010, Archive | Comentariile sunt închise pentru Partners 2010

Competition Schedule Day I

Day I Entrance Order Age Interval 6-8 Years Name Age Residence Song selected by the jury Music Lyrics Bârzu  Daria Alexandra 6 years Iași Bobocelul Chery Tomis Tache Carmen Aldea Vlad Colomei Irina Cornelia 7 years Brașov Sunt  șic Virgil … Continuarea

Publicat în 2010, Archive | Comentariile sunt închise pentru Competition Schedule Day I

Sponsors 2010

Italian Sponsors Circolo Ricreativo Arci „Milleluci” Casalguidi Pistoia Agraria Cioni Casalguidi Misericordia di Pistoia Misericordia di Pracchia Misericordia di Masotti Misericordia di Candelia e Val di Bure Misericordia di Casalguidi Misericordia di Valdibrana Fratres Pistoia Provincia di Pistoia Circolo di … Continuarea

Publicat în 2010, Archive | Comentariile sunt închise pentru Sponsors 2010

Foreign participants 2010

AGE GROUP 6-8 YEARS Name Age Country Song selected by the jury Music Lyrics Dimitrova Presiyana Vileva 8 years Bulgaria Paskualino Maharaja Dimitar Karnolski Dimitar Karnolski AGE GROUP  9-11 YEARS Name Age Country Song selected by the jury Music Lyrics … Continuarea

Publicat în 2010, Archive | Comentariile sunt închise pentru Foreign participants 2010

Winners 2010

The Festival Trophy – Yordanova  Yva Iulianova – Bulgaria Age Group 6-8 years First place: Ivan Ştefan Adrian – Braşov, România Second place: Bahrin  Daria – Iaşi, România Third place: Dimitrova Presiyana Vileva – Bulgaria Mentions: – Filipoiu Eleonora Maria … Continuarea

Publicat în 2010, Archive | Comentariile sunt închise pentru Winners 2010

Video recordings Volare Festival 2010

29.10.2010 30.10.2010 31.10.2010

Publicat în 2010, Archive | Comentariile sunt închise pentru Video recordings Volare Festival 2010

Pictures Volare 2010 Contestents

Virgilia Saddi, 12 ani, Sardegna, Italia Theodora Manolache, 14 ani, Iasi Milad Fatouleh, 15 ani, Palestina Michela di Gioia, 12 ani, Italia IVA YORDANOVA 15 ani, Bulgaria Irimia Ingrid, 12 ani, Iasi Ioana Moldovan 15 ani, Cluj Napoca Florina Bratan, … Continuarea

Publicat în 2010, Archive | Comentariile sunt închise pentru Pictures Volare 2010 Contestents

Music from the Volare Festival 2010 edition

Viorela Stoian – Volare, volare, volare – Imnul festivalului Presiyna Vileva Dimitrova – Paskualino David Dimonu – Bunicul Daria Barzu – Bobocelul Chery Ivan Stefan – Magicianul Andreea Palade – Canto per te Daria Bahrin – Vine iarasi circul Filipoiu … Continuarea

Publicat în 2010, Archive | Comentariile sunt închise pentru Music from the Volare Festival 2010 edition

Photos from The Socio-Cultural Center „Sfântul Paisie de la Neamț”

Publicat în 2010, Archive | Comentariile sunt închise pentru Photos from The Socio-Cultural Center „Sfântul Paisie de la Neamț”