Câştigători 2010

Trofeul Festivalului – Yordanova  Yva Iulianova – Bulgaria

Grupa 6-8 ani

Locul I: Ivan Ştefan Adrian – Braşov, România

Locul al II-lea: Bahrin  Daria – Iaşi, România

Locul al III-lea: Dimitrova Presiyana Vileva – Bulgaria

Menţiuni: – Filipoiu Eleonora Maria – Slobozia, Ialomiţa, România

– Antonia Tohătan – Baia Mare, România

Premiul pentru prezenţă scenică cu plachetăAndreea Maria Alexandru Palade – Piatra- Neamţ, România

Grupa 9-11 ani

Locul I: Shania Kathapurmall – Mauritius

Locul al II-lea: Dimitrova  Mirela  Vileva – Bulgaria

Locul al III-lea:Mangata Isidora – Piatra – Neamţ, România

Menţiuni: – Ştefan Atîrgoviţoae – Iaşi, România

– Raluca Bogdănescu  –  Oneşti, România

Premiul simpatia cu plachetă – Ilinca Ştefana Horoiu – Turda, România

Grupa 12-15 ani

Locul I: Teodora Manolache – Iaşi, România

Locul al II-lea: Milad Fatouleh – Palestina

Locul al III-lea: Florin Bratan – Giurgiu, România

Menţiuni: – Siddi  Benedetta Virgilia – Sardegna, Italia

DI GIOIA Michele – Italia

Premiul pentru cea mai buna orchestraţie cu plachetă –  Andreea Iulia Constandin – Constanţa, România

Premiul pentru cea mai buna voceBianca Sava – Piatra – Neamţ, România

Premii Melody

– oferite de domnul compozitor Cristian Alivej – o medalie + o piesă de pe site-ul www.cristianalivej.ro

– David  Dimonu – Bucureşti, România

Adriana Ciobanu – Piatra Neamț, România

– Ilinca Stefana Horoiu – Turda, România

Premiile Fevronia Records

– câte o piesă în primă audiţie oferită de domnul Aurel Toma

– Daria Bahrin – Iaşi, România

– Larisa Giurgiu – Cluj Napoca, România

– Siddi Virgilia – Sardegna, Italia

Premii creație

Locul I: Milad Fatouleh – Palestina – NON HO PIÙ TE – Enrico Giacco, Nikola Tsesmelis – Alberto Flavio Fulgoni

Locul al II-lea: Vera Verneş – Turda – Cerul meu albastruCristian Alivej, Ioan Gherman

Locul al III-lea: Andreea Maria Alexandru PaladeMama, canto per te – Cătălin Dascălu

Premiul pentru cel mai bun text cu plachetă – Denisa Maria Cioata – Cei 4 bunici – Dan Dimitriu, Carmen Aldea Vlad.

Premii WAFA

–   Dana Burcheri – Elveţia

–   Ingrid Oana Irimia – Iasi, România

Premii speciale:

Dana Burcheri – Elveţia

– Barzu Daria Alexandra – Iaşi, România

– Olteanu Carina Elena – Bucureşti, România

– David Dimonu – Bucureşti, România

– Sbîrcea Isabela – Bîrlad, România

– Vera Verneş – Turda, România

– Ciobanu Adriana – Piatra – Neamţ, România

– Giurgiu Larisa – Cluj Napoca, România

– Irimia Oana Ingrid – Iaşi, România

Ioana Moldovan – Cluj Napoca, România

Premiul Baby Talent

Irimia Oana Ingrid – Iaşi, România

Acest articol a fost publicat în 2010, Arhiva. Salvează legătura permanentă.